X
Vārdadienas: Marija, Marika, Marina

Ugunskura vakars Latgalē 16.jūnijs

Ugunskura vakars Latgalē 16.jūnijs
2017. gada 19. jūnijs

 

Sestdien, 16.jūnijā JZK biedri devās uz pierobežu, uz Zilupes apkārtni, lai iepazītos ar esošo situāciju šajā apkaimē. Pie sevis mūs uzņēma Santa, kura darbojās vairākās saimniecībās, kopā apsaimniekojot vairāk nekā 1000 ha lauksaimniecības zemes, no kurām 70%  tiek nomāta no zviedriem. Pamatā tiek audzēti ziemas uz vasaras kvieši, kā arī ziemas un vasaras rapsis. Uz nākamo gadu ir padomā iesēt arī zirņus, lai pamainītu augu seku.

 Vizītes laikā izvērtās interesantas diskusijas par lauksaimniecības tehniku, veiktajiem projektiem un dažādu saimniekošanas praksi, apdrošināšanas aspektiem, zemes fondu utt. Apsekojām laukus un mūsu biedri, agronomi entuziastiski metās iekšā rapšu un kviešu laukos, lai izvērtētu sējumu kvalitāti un konsultējoties ar saimnieci noskaidrotu, kādi ir populārākie lietotie mēslošanas līdzekļi un augu aizsardzības līdzekļi.

Neformālā vakara daļa norisinājās Nitras pagastā, kur biedriem bija iespēja gan uzspēlēt volejbolu, gan izbraukt ar katamarānu, gan nopeldēties.

No sirds pateicamies Santai par uzņemšanu, Laurim par idejas attīstīšanu un visiem, kuri ieradās uz ugunskuru vakaru, paldies par kompāniju un emocijām! Nākamā pietura – 8.jūlijs, Jēkabpilī!


Lai apstaītu bildes, ritini zemāk!