X
Vārdadienas: Agris, Agrita

Sākas pieteikšanās konferencei „Jaunais lauksaimnieks Latvijā“

Sākas pieteikšanās konferencei „Jaunais lauksaimnieks Latvijā“
2016. gada 14. novembris

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs sadarbībā ar Latvijas Jauno zemnieku klubu organizē konferenci “Jaunais lauksaimnieks Latvijā”. Konferences mērķis ir veicināt jauno lauksaimnieku sadarbību un ietekmi dažādās lēmējinstitūcijās Latvijā, kā arī rosināt diskusiju starp lauksaimniekiem un dažādām tos saistošām organizācijām.

Konferences ietvaros norisināsies plenārsēde “Mēs strādājam tā, lai pēc 10 gadiem būtu…”, kurā aicināti izteikties un prezentēt savu nākotnes redzējumu būs dažādu lauksaimnieku organizāciju, valsts iestāžu un izglītības iestāžu pārstāvji. Plenārsēdes galvenais uzdevums ir iegūt informāciju par to, kurp virzās Latvijas lauksaimniecības politika, ar lauksaimniecību saistītā izglītība, kā arī kādu mērķu vārdā strādā dažādas lauksaimnieku organizācijas un biedrības.

Pēc plenārsēdes konferences dalībniekiem būs iespēja piedalīties kādā no 5 darba grupām, kuru ietvaros būs iespējams noklausīties gan prezentācijas par attiecīgo tēmu, gan iesaistīties kopīgā diskusijā. Darba grupu tēmas aptvers 5 būtiskus un jaunajiem lauksaimniekiem aktuālus tematus: “Finansējuma/investīciju piesaiste – iespējas un izaicinājumi ”, “Lauksaimniecības izglītības nozīme un nākotnes speciālistu sagatavošana”, “Sabiedriski aktīva komunikācija-lauksaimnieku socializēšana”, “Paaudžu nomaiņa un pēctecība lauku saimniecībās”, “Lauksaimniecība – bizness vai dzīvesveids?”. Darba grupu ietvaros prezentācijas lasīs un savā pieredzē dalīsies gan jaunie lauksaimnieki, gan jau pieredzējuši saimnieki. Diskusiju vadīs moderators, un dalībnieki tiks aicināti dalīties ar savu pieredzi par attiecīgo tēmu, lai veicinātu viedokļu apmaiņu.

Konferences rezultātā iegūsim informāciju par jaunajiem lauksaimniekiem aktuālām problēmām un meklēsim tām risinājumus, uzklausot dažādu organizāciju pārstāvjus. Organizatoru mērķis ir veicināt jauno lauksaimnieku aktivitāti un atrast dzirdīgas ausis, kas ir gatavas pārmaiņām, lai kopīgi attīstītu Latvijas laukus.

 

PIETEIKŠANĀS:  https://docs.google.com/a/jzk.lv/forms/d/e/1FAIpQLSfMNvew_-dEa9kMY9GWpgIMWUSAZE0WHoDh49BKwDGs3X1rRg/viewform?c=0&w=1


Konferences programma:

10:00 –10:30 Reģistrācija + kafija

10:30 –10:40 Atklāšana

10:40 –12:00 Plenārsēde “Mēs strādājam tā, lai pēc desmit gadiem…”
ZM, IZM, LLKC, JZK, LZF, LOSP, ZSA, LLU, Altum, LM

12:00 –13:30 DARBA GRUPAS

1) Finansējuma/investīciju piesaiste – iespējas un problēmas

2) Lauksaimniecības izglītības nozīme un nākotnes speciālistu sagatavošana

3) Sabiedriski aktīva komunikācija-lauksaimnieku socializēšana

4) Paaudžu nomaiņa un pēctecība lauku saimniecībās

5) Lauksaimniecība – bizness vai dzīvesveids?

13:30 – 14:30 Pusdienas

14:30 –15:30 Darba grupu ziņojumi

15:30 –15:45 Konferences noslēgums