X
Vārdadienas: Agris, Agrita

Noteikti labākie biznesa ideju autori konkursā "Laukiem būt"

Noteikti labākie biznesa ideju autori konkursā
2017. gada 12. aprīlis

 

No marta vidus biedrības "Latvijas Jauno zemnieku kluba" valde un pāris aktīvie biedri ķērās klāt biznesa plānu lasīšanai un vērtēšanai SIA "Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra"  rīkotajā biznesa ideju konkursa "Laukiem būt"  ietvaros. 

Kopumā vērtēšanai tika iesniegti 64 darbi no visiem Latvijas reģioniem trīs kategorijās: ideja lauksaimniecības nozarē, ideja ne-lauksaimniecības nozarē un ideja lauksaimniecības produkcijas pievienotās vērtības radīšanā. 

Darbu izstrādes kvalitāte un saturs atšķīrās atkarībā no dalībnieka. Tika piedāvātas visdažādākās idejas: bērnu rotaļlietas pildītas ar lavandu, amarantu audzēšana, grūsnības noteikšana aitām ar ultrasonogrāfiju, pirts zāļu paklāji, makšķerēšanas kāpuru audzēšana, īru Tinkeru šķirnes zirgu audzēšana un citas. 

11.aprīlī Jelgavā norisinājās konkursa fināls, uz kuru tika aicināti 15 visaugstāko žūrijas vērtējumu saņēmušo biznesa plānu autori, lai klātienē prezentētu un aizstāvētu savas idejas.

Uzvarētaji:

Kategorijā lauksaimnieciskā ražošana: Zane Magone (Limbaži), kura atgriezusies no Anglijas, lai pārņemtu vecāku saimniecību un audzētu īru Tinkeru šķirnes zirgus (ponijus).

Kategorijā nelauksaimnieciskā ražošana: jau esoša pakalpojuma attīstībai – grūsnības un augļu skaita noteikšana aitām ar ultrasonogrāfiju ieguva jaunā vetārste Dace Trupāne (Dobele)

Kategorijā pārstrāde: Par labāko atzīts Ilvas Kavickas (Dobele) zīmola “Kalnup” piedāvājums – augu pulveri un to izstrādājumi. 

JZK savu simpātijas balvu piešķīra Zandai Trukšānei par biznesa ideju "Bio ķirbju ziedu un pļavu ziedu tēju mājražošana". 
Apsveicam un novēlam panākumus un savu biznesa ideju īstenošanu visiem konkursa dalībiekiem!