X
Vārdadienas: Lita, Sibilla, Teika

Lācplēša diena Latgalē

Lācplēša diena Latgalē
2016. gada 14. novembris

Lāčplēša dienas rītā biedrības Latvijas Jauno zemnieku kluba biedri un citi interesenti devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Dienvidlatgali. 

Brauciena laikā tika apciemota lielākā un modernākā ferma Līvānu novadā - SIA “Rudzāts”. Saimniecība ir pirmie, kas Latvijā ieviesa sistēmu, ar kuras palīdzību var noteikt precīzu govs dzemdību brīdi. Preiļos apmeklējām  AS “Preiļu siers” ražotni, kura strādā ar jaudīgu tehniku un profesionālām zināšanām. Vairāk nekā 90%   no saražotās produkcijas uzņēmus eksportē (tostarp sūkalu pulveri, vājpiena pulveri).

Preiļu novada Aizkalnes pagastā piena govju komplekss “Gaigalas” zootehniķe  norādīja, cik svarīgi kompleksā  ir mācīšanās no kļūdām. Pārstāve ļoti profesionāli sniedza ieskatu saimniecības pārvaldīšanā un kļūdu analīzē.

Preiļu novada Pelēču pagastā mājas vīna ražotne  - zemnieku saimniecība  ”Kalni”, kurā saimniece iepazīstināja mūs ar savu dārzu, kurš tumšajā un ziemīgajā vakarā atgādināja pasaku valstību. Saimniece nodarbojas ar mājas vīna ražošanu, piparkūku cepšanu un apgleznošanu, kā arī dažādu veidu marmelādes gatavošanu (ingvera, cidoniju, smiltsēršķu u.c.). Vakarā, ieradušies Daugavpilī, vēlējāmies nolikt svecītes  Varoņu laukumā, tomēr pasākumu bijām nokavējuši, tāpēc uzrīkojām paši savu svecīšu flešmobu un izveidojām Latvijas kontūru pie mūsu naktsmītnes!

Otrā pieredes apmaiņas brauciena diena sākās ar konditorejas fabrikas  “MORA” apmeklējumu turpat, Daugavpilī. Varējām izsekot dažādu saldumu un gardumu tapšanas proceram, kūku dekorēšanai, cepumu un bulciņu cepšanai lielajās krāsnīs. Pēc tam nevāmies uz Naujenes pagastā esošo dārzeņu un augļu bāzi SIA “Domos”. Šeit reāli ieraudzījām, kā notiek importētu produktu uzglabāšana, kā arī uzņēmuma direktors atklāti ar mums pārrunāja iemeslus, kāpēc vēljoprojām importa pieprasījums ir augsts. Brauciena noslēgumā devāmies uz Ilūkstes novada, Eglaines pagastā zemnieku saimniecību “Griezes”, kura nodarbojas ar aitkopību – auzdējot Latvijas tumšgalves škirnes aitas. Saimniece ir pieredzējusi aitkope, kura darbojas arī aitkopju biedrībā.  Ar saimnieci tika pārrunāti dažādi praktiski aitu audzēšanas aspekti – gan no veterinārijas viedokļa, gan ekonomiskajiem apsvēruniem, aitu šķirņu izvēli.


Lai apskatītu galeriju, ritini zemāk