X
Vārdadienas: Sabīne, Sarma, Klaudijs

Kādēļ „Glāze Latvijas”?

Kādēļ „Glāze Latvijas”?
2017. gada 21. februāris

Latvijā pēdējos gados ir ienākusi jauna piederības simbolika – latvju raksti – cilvēki tos iekļauj savos aksesuāros, apģērbā, tetovējumos, māju dizaina elementos. Tā ir skaista simbolika, manai sirdij tuva, bet nevajadzētu aizmirsties un tikai šo rakstu nēsāšanas dēļ pieņemt, ka esi kārtīgs pilsonis un godājams latvietis.

Es izklāstīšu savas domas par godājamu latvieti, un tad vari izlemt vai man pievienoties vai paliksi pie sava.

Es ticu, ka es viena varu daudz, bet esmu pārliecināta, ka kopā ar līdzīgi domājošiem varu daudz vairāk, tādēļ par apkārtējo vidi domāju kā par kopienas vidi, tas neiekļauj tikai mani, bet arī Tevi un tavu labsajūtu. Tādēļ brīdī, kad man jāizvēlas vai uzsmaidīt pretī nācējam es saminstinos un tad atceros, cik patīkami samulsis bija iepriekšējais kuram uzsmaidīju, kādēļ lai nesamulsinātu arī šo? Kad esmu pie „Rimi” dārzeņu plaukta iedomājos par to cik daudz no maniem iztērētajiem 5EUR dārzeņos, aizies to audzētājiem un cik tad, ja tos iztērēšu dārzeņu veikaliņā, kas atrodas netālu no mājām.

Kad esi pie veikala plaukta, uz brīdi iztēlojies „produkta ceļu” pirms tas nonāca pie tevis - kā īsfilmu paātrinājumā, atpakaļgaitā - naudu par preci es tik un tā izdošu, bet tikai mana izvēle ir kam es viņu iedošu.
Es nesaku, ka ikdienā vienmēr ir jāpiedomā par citiem, nē, ir jādomā par sevi, bet nedrīkst aizmirst, ka mūsu rīcība ietekmē apkārtējos un mūsu rīcība ir izvēle, kuru izdarām mēs paši.

Šīs ikdienas izvēles mani aizved līdz atziņai par kādu latvieti es vēlos būt - godājamu latvieti, kuram ir tuva Latvijas zeme un tradīcijas. Latvietis ciena latvieti. Izglītojas pats un neliedz atbalstu citiem. Godājams latvietis iet ar staltu muguru jo ir drošs par saviem darbiem un vārdiem.

Atrodiet savu „Godājamo latvieti” un izvēlies tāds būt!

Liene Aveniņa