X
Vārdadienas: Agris, Agrita

JZK valdes locekle piedalījusies apmacībās Lietuvā

JZK valdes locekle piedalījusies apmacībās Lietuvā
2016. gada 13. aprīlis

Šī gada 3.-8. aprīlī mācību centrā “Daugirdiškės” Lietuvā norisinājās apmācību kurss “Developing competencies to respond to changing youth (work) context and extremisation”, kurā piedalījās arī JZK valdes locekle Sandra Grundštoka.
Projekts pulcēja dažādas mērķauditorijas – jaunatnes darbiniekus, pašvaldību jaunatnes speciālistus, kā arī NVO pārstāvjus, kuri veicina jauniešu aktivitāti -, lai labāk izglītotu un sagatavotu jaunatnes darbiniekus/līderus darbam mainīgos apstākļos, kas saistīti ar politiskajām prioritātēm, jaunatnes vajadzībām un problēmām, finansu sistēmu, kā arī radikalizācijas procesiem. Kopā projektā piedalījās 28 dalībnieki no Lietuvas, Latvijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Polijas, Norvēģijas, Armēnijas un Portugāles.
Projekta ietvaros dalībnieki iepazinās ar jaunatnes politikas situāciju un prioritātēm dažādās Eiropas valstīs, uzzināja, kas ir ekstremizācija jauniešu vidū un kā pret to attiekties, kā arī attīstīja dažādas prasmes un metodes darbam ar jauniešiem gan starptautiskā, gan nacionālā līmenī.
Sandra: “Par spīti projekta galvenajai tēmai, kas man nav sevišķi tuva, apmācības izvērtās ļoti interesantas un noderīgas. Kārtējo reizi pārdomāju vērtības un prioritātes savā dzīvē, kā arī uzzināju dažus noderīgus principus un metodes darbam ar jauniešiem. Pirmo reizi biju projektā, kurā ir tik dažādu kultūru pārstāvji. Patiesībā biju ļoti pārsteigta par to, cik krasi var atšķirties jauniešu uzskati un vērtību sistēmas dažādās kultūrās. Šis fakts noteikti jāņem vērā tiem, kas ar jauniešiem vēlas strādāt starptautiskā līmenī!”
JZK iesaka arī pārējiem biedriem aktīvi izmantot iespējas doties Erasmus+ un cita veida projektos. Iegūtā pieredze tiešām ir tā vērta!