X
Vārdadienas: Lita, Sibilla, Teika

Dārzkopības nozares pārstāvji jau 24. gadu tiksies ikgadējā Dārzkopības konferencē

Dārzkopības nozares pārstāvji jau 24. gadu tiksies ikgadējā Dārzkopības konferencē
2017. gada 9. februāris

Šī gada 17.februārī, 9:00 Bulduru Dārzkopības vidusskolā dārzkopības nozares pārstāvji jau 24. gadu tiksies ikgadējā Dārzkopības konferencē, lai atskatītos uz paveikto, aktualizētu nozares problēmas, kā arī vienotos par jaunā gada plānotajiem darbiem nozares stiprināšanā un attīstībā.

Šis ir lielākais dārzkopības forums Latvijā, kas vienkopus pulcē lielu skaitu interesentu – praktiski darbojošos nozares pārstāvjus, lauksaimniecības nozarē studējošos studentus, pasniedzējus, organizāciju, kā arī saistīto valsts un nevalstisko institūciju pārstāvjus.

Konferenci rīko Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) dalīborganizācijas – Latvijas Augļkopju asociācija, Stādu audzētāju biedrība, biedrība Latvijas Dārznieks un Bulduru Dārzkopības skolas attīstības biedrība.

Konferences vietas izvēle arī nav nejauša. Kur gan citur diskutēt un lemt par dārzkopības izglītības atbalstu un profesionālās izglītības lomu Latvijā, ja ne Bulduru Dārzkopības vidusskolā – vietā kur jau vairāk kā simts gadus tiek apmācīti profesionāli dārznieki. Zīmīgi ir tas, ka skola no šī gada 15. janvāra strādā kopā ar Latvijas Lauksaimniecības universitāti (LLU) un ir Zemkopības ministrijas (ZM) pakļautībā. Tāpēc konferencē piedalīsies ZM ministrs Jānis Dūklavs, lai kopā ar Latvijas dārzkopjiem pārrunātu nozares un skolas tālāko attīstību.

Profesionālajām nozares organizācijām, Zemkopības un Izglītības ministrijai ir jāstrādā roku rokā, tāpēc konferences bieži viesi ir ZM, LLU un Izglītības un zinātnes ministrijas vadība.

Savukārt par nozares saistošajām aktivitātēm ziņos Lauku atbalsta dienesta, ZM, Valsts augu aizsardzības dienesta, Nozaru ekspertu padomes un citu valsts un nevalstisko organizāciju pārstāvji. Diskusiju laikā tiks pārrunātas, tādas aktualitātes, kas ir saistošas visiem dārzkopjiem – tiešmaksājumi, platību un saistītie maksājumi, atbalsts mazajām saimniecībām, un jaunajiem zemniekiem, Lauku attīstības programma un sezonas strādnieki, zemnieku pieļautās kļūdas, un to, ko vajadzētu ievērot, jaunumi augu veselības un augu aizsardzības jautājumos un daudz kas cits.

Konferences noslēgumā nozares pārstāvji piedalīsies atsevišķās – augļkopju, stādaudzētāju un dārzeņkopības sekcijās, lai iepazītos ar nozaru aktualitātēm, un jau detalizētāk uzklausītu ekspertus un iezīmētu tālāko darbību scenāriju nozares problēmu risināšanai.

 

 

Dārzkopības konference

2017.gada 17. Februāris, Bulduru DV

 

  Darba kārtība Ziņotājs
09.00 Reģistrēšanās  
10.00 Konferences atklāšana. SAB, A. Vītoliņš,
10.05 Buduru Dārzkopības vidusskolas direktores uzruna A. Sparinska
10.10 LLU rektores uzruna I. Pilvere
10.20 Biedrības Par Bulduriem uzruna un biedrības stipendiju pasniegšana. A. Birznieks

 

 

10.40 Zemkopības ministra uzruna. Informācija par aktualitātēm. Jautājumi, atbildes. ZM ministrs, J. Dūklavs
11.00 Ministru prezidenta parlamentārā sekretāra uzruna A. Krauze
11.10 Lauksaimnieku Organizāciju Sadarbības Padomes pārstāvja uzruna LOSP valdes priekšsēdētājs, E. Treibergs
11.20 Lauku attīstības programmas, tiešmaksājumu un tirgus pasākumu aktualitātes. ZM valsts sekr. vietn., R. Krieviņa
11.40 LAP pasākums “Sadarbība”, transporta nodokļi, akcizētā degviela, sezonas strādnieki. ZM, L. Jansone

 

ZM. B. Ingilavičute

12.00 LAD aktualitātes. Tekošais darbs, ieguvumi un kļūdas. LAD, A. Vītola-Helviga
12.20 VAAD jaunumi un aktualitātes dārzkopības nozarē. VAAD, K. Lifanova
12.40 Augļaugu šķirņu saraksts. ZM, Iveta Ozoliņa
12.50 Profesionālā dārzkopības izdevuma nākotne. DI, E. Kaufmane
13.00 Kafijas pauze  
14.00 Darbs augļkopības, dārzeņkopības un stādu audzētāju sekcijās  

 

Krista Garkalne, LOSP Sabiedrisko attiecību speciāliste