X
Vārdadienas: Leonīds, Leonīda

Ceram uz konstruktīvu tikšanos

Ceram uz konstruktīvu tikšanos
2021. gada 1. jūlijs

Pēc Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija ministra Artūrs Toms Plešs publiski paustā, secinām, ka viņš ir gatavs un atvērts dialogam ar lauksaimniecības un mežsaimniecības organizācijām, kaut arī atbildes uz nevienu no mūsu prasībām saņēmuši neesam. Ceram uz konstruktīvu tikšanos, rodot skaidras atbildes uz organizāciju pārstāvju izvirzītajām prasībām un jautājumiem, lai īstenotu veiksmīgu sadarbību ar nozarēm.
Mēs nepiekrītam ministra publiski paustajai nostājai un faktu interpretācijai. Tai pat laikā izskatās, ka nonākt pie kopsaucēja šobrīd ir iespējams tikai tiekoties klātienē.
Kaut arī mūsu prasības nav saistītas ar zaļo kursu, gan vides organizācijas, gan ministrs Plešs turpina stāstīt, ka ‘’patiesie’’ mūsu neapmierinātības iemesli ir politiski. Atkārtoti uzsveram, ka esam par loģisku Zaļā kursa ieviešanu lauksaimniecības un mežsaimniecības sektorā, pie kā mūsu organizācijas strādā jau 3 gadus. Mēs esam par veiksmīgu sadarbību starp ražošanu un vides interesēm, nenodalot tos kā pretstatus.
Tomēr mūsu pamata prasība ir vienkārša. Esam par patiesu sabiedrības informēšanu, pret sabiedrības šķelšanu un valsts budžeta naudas izšķērdēšanu naidu kurinoša satura radīšanas nolūkos!
No šodienas mūsu prasībām pievienojusies arī Latvijas Kūdras asociācija, kas atbalsta mūsu apvienoto organizāciju nostāju un izprot situācijas nopietnību. Gatavību mūs atbalstīt pauduši Latvijas tautsaimniecībā nozīmīgi uzņēmumi, kuriem ir būtiska spēcīga lauksaimniecības nozare.
Uzskatām, ka tikai cieņpilna attieksme un kopīgs darbs ļaus veicināt tautsaimniecības nozaru kopējo attīstību un līdzāspastāvēšanu nākotnē.
Jau tuvākā laikā sagaidām konkrētu ministra aicinājumu prasību iesniedzošajām organizācijām uz sarunu klātienē.