X
Vārdadienas: Vanda, Veneranda, Venija

Rural Youth Europe (RYE) organizētais lauku jauniešu salidojums

 Rural Youth Europe (RYE) organizētais lauku jauniešu salidojums
2021. gada 7. augusts

No 1. Līdz 6. augustam tiešsaistē norisinājās Rural Youth Europe (RYE) organizētais lauku jauniešu salidojums. Šo pasākumu šogad organizēja Slovēnijas jaunie lauksaimnieki. Šī gada salidojuma jeb rallija (rally) temats bija “Kā lauku iedzīvotāju prasmes pārvērst uzņēmējdarbībā”/ “Rural up! How to turn rural competencies into business”, kur pārsvarā tika runāts par darba tirgu lauku apvidos. Dalībniekiem katru dienu bija jāveic kāds uzdevums, kurš vakarpusē Zoom platformā tika iztirzāts kopā ar citiem Eiropas lauku jauniešiem. Piemēram, mums vajadzēja izveidot katram sava ciema SVID analīzi, bet rallija noslēgumā izveidojām kopīgu Eiropas lauku reģionu SVID analīzi, to attiecinot uz darba spēka kvalitāti un pieejamību lauku reģionos. Kopīgi izveidojām ieteikumus, kā uzlabot situāciju reģionos, kā arī apzinājāmies mūsu vērtības.

Interesanti, ka viscaur Eiropā reģionos ir grūti atrast darbiniekus, jo tie aktīvi pārvietojas, proti, strādā citviet. Kaut gan mums ir daudz vienojošu punktu, taču arī daudz atšķirību, piemēram, Austrijā un Vācijā laukos trūkst LIZ, jo intensīvi norisinās apbūve un infrastruktūras izbūve. Domājams, ka Latvijā (par laimi!) pašlaik nav šāda situācija. Šī iemesla dēļ kopīgu ieteikumu izveidošana nebūt nav vienkārša, jo esam tik dažādi, kas arī ir mūsu vērtība.

Rallija gaitā norisinājās arī izklaidējošas aktivitātes, kā tiešsaistes saimniecību apskates un dažādas spēles. Salidojuma noslēguma pasākumā rallija zvans tika nodots Vācijas komandai, kura salidojumu organizēs 2022. gadā.