X
Vārdadienas: Banga, Glorija

Solis

„Solis“ vēlas iepazīstināt jauniešus ar uzņēmējdarbības un lauksaimniecības iespējām lauku teritorijās, motivēt jaunatni iesaistīties lauku reģionu attīstības veicināšanā, iesaistoties sava reģiona sabiedriskās dzīves veidošanā. Ilgtermiņa mērķi ir attīstīt Latvijas lauku reģionus, izglītot jaunatni un veidot motivētu jauno paaudzi,kā arī veicināt uzņēmējdarbības attīstību Latvijā.

Ugunskura vakars un lauku diena zs Lejasciņi

Ugunskura vakars un lauku diena  zs Lejasciņi
2018. gada 30. augusts


20.jūlijā Valkas novada Ērģemes pagastā zemnieku saimniecībā Lejasciņi norisinājās Dotnuva Baltic lauku dienas, kuras ietvaros apmeklētāji varēja aplūkot plašu klāstu CASE traktoru un dažādus agregātus. Noritēja augsnes sagatavošanas un lopbarības sagatavošanas  tehnikas demonstrējumi - vālošana, pļaušana, ruļļu tīšana u.c.   Lauku dienu apmeklēja ap 300 cilvēki. 

Ar stendu piedalījās Yara Latvija, Moller Auto, Unicredit Leasing Latvia, Gaschema, Dobeles dzirnavnieks, rapsim.lv, Forcefix, Domus būve, Agrobroker, Luminor banka, e-agronom. 


Otrajā dienas daļā notika JZK rīkotais ugunskura vakars, kura mērķis ir saliedēt, savā starpā iepazīstināt jaunos zemniekus un neformālās sarunās dalīties ar pieredzi. Atbraukušie varēja sildīties un vadīt sarunas pie ugunskura, spēlēt sporta spēles, iet pirtī, aizbraukt nopeldēties uz ezeru un iepazīties savā starpā. Otrajā dienā saimnieks Kristaps Sula izrādīja saimniecību un iepazīstināja ar saviem saimniekošanas principiem. Tāpat tika apmeklētas Ērģemes pilsdrupas un vecā baznīca.


Pateicamies visiem sadarbības partneriem un iesaistītajiem cilvēkiem, lai pasākums veiksmīgi noritētu!
Lielākā pateicība Lejasciņu saimniekam Kristapam un komandai par uzņemšanu!

Uz tikšanos citos JZK pasākumos!