X
Vārdadienas: Māris, Mārica, Maigurs

Pieredzes apmaiņas braucieni

JZK organizē pieredzes apmaiņas braucienus četras reizes gadā.
"PABi" notiek pavisam nepiespiestā gaisotnē – sakāpjam pa mašīnām un divu dienu laikā apskatām 6 – 8 dažādu nozaru uzņēmumus, nakšņojam tur kur ir pietiekmi daudz vietas lai vakarā varam kopīgi pavakariņot un saklāt savus matračus saldam miedziņam, ja tam pietiek laika.

Konference "Peace bread 2019" Viļņā

Konference
2019. gada 23. septembris

Nedēļas nogalē no 19.09-21.09 Lietuvas galvaspilsētā Viļņā notika Starptautiskā konference „Peace bread 2019”. Konferencē no Latvijas piedalījās četru cilvēku delegācija, kurā biedrību „Latvijas Jauno Zemnieku klubs” pārstāvēja Valdes locekle Lāsma Lapiņa.
2019.gadā aprit sestā gadskārta, kopš Vācijas pilsoniskā apvienība “Miera maizes asociācija” ir uzsākusi projektu “Miera maize”.

Miera maizes ideja cēlusies Berlīnes Bernauas ielas Samierināšanas baznīcas draudzē. Pēc Berlīnes mūra krišanas VDR varasvīru 1985.gada 22.janvārī uzspridzinātās baznīcas vietā draudze uzcēla piemiņas kapelu un blakus laukā iesēja rudzus, kā maizes un miera simbolu.

Lai mudinātu sabiedrību neaizmirst notikušo, atgādinātu par to, ka svarīgākais ir miers, 2013.gadā Bernauas ielā izaudzētos rudzus sadalīja starp vienpadsmit Eiropas Savienības jaunpienācējām no bijušā Austrumu bloka, lai tās iesētu miera rudzus savā valstī raksturīgā reģionā. Mācītājs ieradās Eiropas lauksaimniecības ministru samitā Berlīnē un Ministriem tika dāvāti šie simboliskie rudzu graudi ar vēlējumu iesēt tos katrā zemē, kas izcīnījusi brīvību un kuras tautas gājušas smagus ciešanu ceļus. Mācītājs lūdza, lai rudzu graudus iesēj vietās, kur iepriekš bijušas lielvaru izpostītas. Valstis atsaucās šim aicinājumam, un nu, katru gadu kādā no jaunajām Eiropas valstīm notiek šī akcija – miera rudzu sēšana, ražas novākšana un maizes izcepšana. „Miera maizes” kustības koordinācijas centrs atrodas Berlīnē.

Latvijā, iesaistoties šajā pasākumā, miera rudzi tika iesēti Zvārdes poligona teritorijā, zemnieka Egila Kreicberga saimniecībā “Andulaiši” (2014.-2017.g.). 2018.g. un 2019.g. rudzi izaudzēti - Sēļu pagastā – Ivara un Maijas Šmitu zemnieku saimniecībā “Ozoliņi”. (informācija no A. Krivena)

Konferencē piedalījās delegācijas no 12 Eiropas valstīm - Zemkopības ministri, Zemkopības ministriju pārstāvji un Nevalstisko organizāciju pārstāvji.

Lāsma Lapiņa