X
Vārdadienas: Diāna, Dina, Dins

Pieredzes apmaiņas braucieni

JZK organizē pieredzes apmaiņas braucienus jeb PAB. "PABi" notiek pavisam nepiespiestā gaisotnē – sakāpjam pa mašīnām un divu dienu laikā apskatām 6 – 8 dažādu nozaru uzņēmumus, nakšņojam tur kur ir pietiekmi daudz vietas lai vakarā varam kopīgi pavakariņot un saklāt savus matračus saldam miedziņam, ja tam pietiek laika. Visām aktualitātēm seko JZK Facebook kontā.

Jauno zemnieku brauciens uz Igauniju

Jauno zemnieku brauciens uz Igauniju
2019. gada 7. maijsNo 26.-27.aprīlim jaunie zemnieki devās pieredzes apmaiņā uz Tartu apkaimi, Igaunijā.

Viesošanās pie bioloģiskā lauksaimnieka Ruberta Saluoks viņa saimniecībā OÜ Viljatootja. Ruberts savas lauksaimnieka gaitas uzsāka 2004. gadā. Dažus gadus ieguvis pieredzi, 2010.gadā Ruberts nolēma kļūt par bioloģisko lauksaimnieku. Šodien viņš ir pilnībā pārliecināts par savas izvēles pareizību un, lai arī bioloģiskā lauksaimniecība prasa vairāk upurēšanās kā tradicionālā lauksaimniecība, viņš nedomā padoties. Lēmums, kas tika pieņemts lielākoties cenu krituma dēļ, tagad ir kļuvis par daļu no Ruberta dzīvesveida


Tikšanās un praktiska darbošanās ar eAgronom programmētājiem. eAgronom ir IT uzņēmums, kas veido inovatīvu lauksaimniecības pārvaldības programmatūru. eAgronom būvē programmu kopā ar lauksaimniekiem. Lai eAgronom programma kļūtu par vislabāko palīgu lauksaimniekiem, mēs nepārtraukti vācam atsauksmes/ieteikumus un stāstus no reālām situācijām. Tieši sarunas ar lauksaimniekiem palīdz mūsu porgrammētājiem veidot vislabāko risinājumu.

Maamess izstādes apmeklējums.

“Maamess”, tā notiek jau 27. reizi!

470 eksponenti, 44 305 apmeklētāji, 7 valstis (Igaunija, Latvija, Lietuva, Polija, Vācija, Zviedrija, Somija)
70 000 m2 izstādes platība, 6500 m2 halles platība , D-halle 1200 m2, 800 m2 telts dzīvnieku izvietošanai
600 m2 telts izstādes “Maemess” tirgum Izstādes atspoguļojums vairāk nekā 200 plašsaziņas līdzekļos
79 akreditēti žurnālisti no Igaunijas, Latvijas un Somijas Bezmaksas izstādes “Maamess” katalogs ar wellcome dāvanu maisiņu visiem izstādes apmeklētājiem Oficiālie mediju partneri “Postimees” un “Maa Elu”
Avīzes “Postimees” pilnā tirāža ietver pielikumu “Maa Elu” (tulk. Lauku dzīve) ar izstādes “Maamess” shēmu un dalībnieku sarakstu Izstādes pirmajā dienā xTREEm CUP jaunaudžu kopšanas sacensības Izstādes otrajā un trešajā dienā xTREEm CUP starptautiskās zāģēšanas sacensības Pavasara kauss.