X
Vārdadienas: Venta, Salvis, Selva

Pieredzes apmaiņas braucieni

JZK organizē pieredzes apmaiņas braucienus četras reizes gadā.
"PABi" notiek pavisam nepiespiestā gaisotnē – sakāpjam pa mašīnām un divu dienu laikā apskatām 6 – 8 dažādu nozaru uzņēmumus, nakšņojam tur kur ir pietiekmi daudz vietas lai vakarā varam kopīgi pavakariņot un saklāt savus matračus saldam miedziņam, ja tam pietiek laika.

Jau pēc divām dienām!

Jau pēc divām dienām!
2017. gada 19. aprīlis

 

Lai arī pavasaris visiem lauksaimniekiem ir sezonas darbu sākums un sējas laiks, jaunie lauksaimnieki tomēr meklē iespējas kā pilnveidot savas zināšanas un iegūt jaunu pieredzi. No 21.-22.aprīlim biedrības “Latvijas Jauno zemnieku klubs” pārstāvji dosies pieredzes apmaiņā uz Igauniju, lai smeltos iedvesmu no mūsu ziemeļu kaimiņiem.

Pieredzes apmaiņas brauciena programmā ir ietverta saimniecību apskate Tartu apkaimē. Brauciena programma sastāv no liellopu nobarošanas saimniecības apskates, Tartu dzirnavnieka apskates un ekskursijas, kā arī viesošanās Tartu agro, kuri nodarbojas ar cūkkopību, sēklkopību un piensaimniecību. Bez viesošanās zemnieku saimniecībās brauciena dalībnieki apmeklēs Baltijā lielāko lauksaimniecības izstādi Maamess, kura vidēji ik gadu pulcē ap 45 tūkstošiem interesentu, 460 uzņēmēju no 10 valstīs un kopumā izstādei ir atvēlēta 60 tūkstoši kvadrātmetru liela platība.

Pieredzes apmaiņas braucieni ir populārākais neformālās izglītības veids biedrības “Latvijas Jauno zemnieku klubs” biedru vidū. Ik gadu tiek rīkoti vismaz trīs Latvijas mēroga braucieni, kā arī pēc izrādītās biedru interese tiek organizēts brauciens uz lielāko lauksaimniecības izstādi Baltijā  - Maamess.