X
Vārdadienas: Diāna, Dina, Dins

Pieredzes apmaiņas braucieni

JZK organizē pieredzes apmaiņas braucienus jeb PAB. "PABi" notiek pavisam nepiespiestā gaisotnē – sakāpjam pa mašīnām un divu dienu laikā apskatām 6 – 8 dažādu nozaru uzņēmumus, nakšņojam tur kur ir pietiekmi daudz vietas lai vakarā varam kopīgi pavakariņot un saklāt savus matračus saldam miedziņam, ja tam pietiek laika. Visām aktualitātēm seko JZK Facebook kontā.

Atskats uz viesošanos Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikumā

Atskats uz viesošanos Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikumā
2019. gada 8. novembris


Kā publicēts Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma mājaslapā, ceturtdien, 25.oktobrī, tehnikumā viesojās Latvijas Jauno Zemnieku Kluba pārstāves Lāsma Lapiņa un Laila Siliņa, lai pastāstītu topošajiem augkopības tehniķiem par plašajām iespējām, ko dod dalība kluba aktivitātēs. Jaunietes pastāstīja par biedrības mērķiem un uzsvēra, ka kluba pamatuzdevums ir veicināt jauniešu atgriešanos vai palikšanu saimniekot laukos.

 


Lāsma un Laila dalījās personiskajā pieredzē par to kā un kāpēc viņas ir nokļuvušas Jauno Zemnieku Klubā, kā arī uzsvēra izglītības sniegtās priekšrocības un tālākizglītības iespējas, lai darbotos laukos, jo, lai turpmāk jaunie lauksaimnieki varētu saņemt atbalstu saimniecības attīstībai, izglītībai būs būtiska nozīme.

 

Meitenes uzsvēra, ka viena no būtiskām aktivitātēm, ko veic kluba biedri, ir jauniešu, tieši jaunās paaudzes lauksaimniecībā interešu pārstāvniecība lēmējinstitūcijās, dalību dažādās darba grupās un sanāksmēs, kur tieši jauniešiem ir iespēja paust savu viedokli un redzējumu par to kādiem jābūt laukiem un lauksaimniecības biznesam tuvākajā nākotnē Latvijā.

Paralēli šim biedrības uzdevumos ietilpst sniegt jauniešiem zināšanas par lauksaimniecības nozari un jaunumiem tajā, motivēt jauno paaudzi darbam laukos, popularizēt veselīgu dzīvesveidu, veicināt jauniešu iniciatīvas un iespējas līdzdarboties lēmumu pieņemšanā.

Tāpat viena no priekšrocībām, esot tās biedram, ir iespēja piedalīties starptautiskos projektos, pasākumos un doties pieredzes apmaiņas braucienos uz ārvalstīm, vienlaicīgi realizējot savas idejas.

Biedrības pārstāves arī nedaudz pastāstīja par Latvijas Lauksaimniecības universitātes studiju programmām lauksaimniecībā un studentu dzīvi Jelgavā.

Paldies skolotājai Sarmītei Audere par tikšanās organizēšanu!Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikums