X
Vārdadienas: Diāna, Dina, Dins

Ārvalstu sadarbība

Kā ļoti nozīmīgu, savas darbības virzienu, uzskatām ārzemju sadarbību ar līdzīgām jauno lauksaimnieku un jauniešu organizācijām visā Eiropā. Pateicoties šai veiksmīgajai sadarbībai, biedrības biedriem regulāri tiek nodrošināta iespēja piedalīties dažādās apmācībās, forumos un konferencēs dažādās Pasaules vietās. Nonākot ārpus robežām, tiek bagātināta ne tikai sava personīgā pieredze, bet arī gūtās zināšanas tiek nodotas tālāk. Esam dalīborganizācija Eiropas lauku jauniešu organizācijā „Rural Youth Europe“.

Rudens seminārs Austrijā

Rudens seminārs Austrijā
2017. gada 17. oktobris

Rural Youth europe „Be a piece of peace” Mold, Austrija 08.10-15.10

Divi JZK valdes locekļi- valdes priekšsēdētāja vietniece Lāsma Lapiņa un Ēriks Bite piedalījās RYE rīkotajā mācību seminārā Moldā, Austrijā.

Mācības notika nedēļas garumā. Ierašanās vakarā kopīgi pavakariņojām un nedēļu uzsākām ar iepazīšanos. Pirmdien visas dienas garumā izzinājām organizācijas no kurām visi dalībnieki ir ieradušies, uzzinājām interesantus faktus par Austriju un organizāciju, kas mūs uzņēma „Landjugend”. Vakara gaitā notika starptautiskā virtuve, kur katras valsts pārstāvji bija sagatavojuši savas valsts gardumus. Otrdien darba grupās iepazināmies ar Cilvēktiesībām, to nozīmi Eiropā un pasaulē. Dienas otrajā pusē piedalījāmies vienreizējā pieredzes stāstu sesijā „Living library”. Mums bija iespēja iepazīties ar visdažādākajiem cilvēkiem un viņu sirdi plosošajiem stāstiem. Vakara programmā notika Austriešu tradicionālais vakars ar Austriešu tradīcijām, apģērbu, spēlēm un dejām. Trešdien darba grupās uzsākām darbu pie cilvēktiesību un vienlīdzības kampaņas organizēšanas. Vakarā tika organizēts filmu vakars, kur skatījāmies filmas saistītas ar šīs nedēļas tēmu. Ceturtdien devāmies ekskursijā uz izstādi netālu no Moldas. Izstādes tēma bija cilvēktiesības. Šāda tipa izstādes Austrijā notiek katru gadu, to organizē Valdība. Izstādē sīki un smalki tika izklāstīts par cilvēktiesību vēsturi, verdzību, lielākajām problēmām cilvēktiesību jomā, kas pastāv pašlaik pasaulē. Pēc izstādes devāmies uz Vīni, lai iepazītos ar organizāciju „Play together now”. Šī organizācija nodarbojas ar jauniešu – bēgļu integrāciju sabiedrībā, palīdz nokārtot dokumentāciju, lai oficiāli kļūtu par valsts pilsoni, visi kopā spēlē futbolu un teātri. Pašlaik organizācijā ir aptuveni 200 bēgļi no dažādām valstīm- Afganistānas, Somālijas, Irānas, u.c. Mums bija lieliska iespēja iepazīties ar šiem fantastiskajiem cilvēkiem, uzklausīt viņu stāstus par to kā viņi nonāca Vīnē, cik garš un sarežģīts, dzīvībai bīstams ceļš tika veikt, par to kā viņi ir integrējušies sabiedrībā. Dienas noslēgumā devāmies uz futbola laukumu, lai visi kopīgi spēlētu futbolu. Vakariņas visi kopā baudījām tradicionālā Austriešu restorānā. Piektdien turpinājām darbu pie mūsu kopīgās kampaņas, kas drīzumā tiks izsludināta. Piektdienas vakarā ciemos bija ieradies vietējais tautas deju kolektīvs, kas mācīja mums Austriešu tautu dejas. Vakara gaitā arī mums – latviešiem, bija iespēja iemācīt mūsu tautas deju soļus. Sestdien apkopojām visu paveikto kampaņas izsludināšanai un nodevām materiālus RYE, kas tālāk šo kampaņu realizēs. Pēcpusdienā bija iespēja doties izvēlētā ekskursijā uz vienu no trim piedāvātajām vietām- tradicionālo fermu, vīna darītavu vai skolu, kur bērnus māca neformālā gaisotnē. Nedēļu noslēdzām ar gala ceremoniju, kur tika izsniegti sertifikāti par dalību seminārā. Prom devāmies uzreiz pēc ceremonijas. Visi mūs pavadīja mājup dziesmas „Genoveva” pavadībā. Šīs nedēļas laikā dziesma ir kļuvusi kā mūsu nedēļas semināra himna.


Lai apskatītu bildes, ritini zemāk :)