X
Vārdadienas: Diāna, Dina, Dins

Ārvalstu sadarbība

Kā ļoti nozīmīgu, savas darbības virzienu, uzskatām ārzemju sadarbību ar līdzīgām jauno lauksaimnieku un jauniešu organizācijām visā Eiropā. Pateicoties šai veiksmīgajai sadarbībai, biedrības biedriem regulāri tiek nodrošināta iespēja piedalīties dažādās apmācībās, forumos un konferencēs dažādās Pasaules vietās. Nonākot ārpus robežām, tiek bagātināta ne tikai sava personīgā pieredze, bet arī gūtās zināšanas tiek nodotas tālāk. Esam dalīborganizācija Eiropas lauku jauniešu organizācijā „Rural Youth Europe“.

Rally 2018 Skotijā

Rally 2018 Skotijā
2018. gada 9. oktobris

No 12. līdz 19. augustam četri Jauno Zemnieka kluba pārstāvji – Sandra Eimane, Daiga Dambe - Kļaviņa, Elīza Ilze Malceniece un Ernests Rudzītis viesojās Skotijā, kur piedalījās Rural Youth Europe organizētajā lauku jauniešu salidojumā jeb rallijā (rally), kurā šogad pulcējās aptuveni 100 jauniešu no dažādām Eiropas valstīm.

Šī gada rallija tēma bija „Year of Young People, World of Opportunities”. Nedēļas laikā tika apspriesti  un risināti jautājumi par jauniešu iespējām laukos un kā pārvarēt šķēršļus, kuri liedz īstenot labas idejas lauku reģionos. Mūsu komandu ļoti pārsteidza fakts, ka, salīdzinot ar citām valstīm, mūsu valstī ir diezgan laba ceļu pieejamība lauku reģionos, neskatoties uz to kvalitāti, jo citviet to vienkārši nav. Tika arī diskutēts, ko mēs ikviens, gan kā organizācija, gan kā indivīds varam mainīt savā reģionā. Pirms došanās uz salidojumu katrai komandai bija jāveic mājas darbs, proti, jāapraksta un jāizpēta, kāda organizācija vai nodarbība, kas lauku jaunatni iesaista vietējā sociālajā dzīvē. Mūsu komanda mājas darba ietvaros izlēma stāstīt par pašdarbību, jo paši ir aktīvi pašdarbnieki – dejotāji un Sandra spēlē kokli, kā arī pašdarbība mūsu tautai ir īpaša “lieta”. Citu valstu dalībnieki apbrīnoja mūsu tradīcijas, jo daudziem stāstījām par nupat notikušajiem Dziesmu un deju svētkiem, jo vēl bijām svētku izjūtu iespaidā. Darbojāmies arī praktiski, mācoties kā veidot pareizi kampaņu.

Katru vakaru norisinājās kāds pasākums, piemēram, bija skotu vakars, kur mācījāmies skotu dejas, internacionālā bufete, kur katra valsts bija sarūpējusi tradicionālos ēdienus un dzērienus. Katrai komandai bija jāsagatavo popielas priekšnesums, šis bija viens no jautrākajiem pasākumiem! Ceturtdienā devāmies ekskursijas braucienā uz Skotijas lauku reģioniem. Pārsvarā tika apskatītas saimniecības, kur saimnieko jaunieši, piemēram, daļa dalībnieku bija saimniecībā, kur audzē Limuzīnas šķirnes govis, kā arī saimniecībā, kur nodarbojas ar piena lopkopību, bet daļu nepieciešamās elektroenerģijas iegūst no saviem vēja ģeneratoriem, kuri nav retums Skotijas ainavā. Mums bija lieliska iespēja vienu diennakti pavadīt viesģimenē, kas, mūsuprāt, bija lieliskākais veids, kā iepazīt skotus un viņu paradumus. Daļu no mums vietējā zemnieku kluba jaunieši aizveda pārgājienā, tur varēja izbaudīt ļoti skaistu Skotijas ainavu un paugurus vienos viršos!

Lielākais ieguvums no šīs nedēļas noteikti ir jaunās paziņas, kontakti un priekšstats par citām kultūrām un paradumiem tepat Eiropā. Šādi pasākumi ir jāapmeklē, jo tas ir veids, kā izprast mūsdienu lauku jauniešus un tendences, kā mums, jauniešiem, kuri ir gatavai dzīvē “iet” ne to vienkāršāko ceļu, virzīties tālāk.

ElīzaIlze Malceniece