X
Vārdadienas: Leonīds, Leonīda

Latvijas lauku attīstība

Aktuālā informācija kopējā lauksaimniecības politikā. Iesakām LAD mājaslapu http://www.lad.gov.lv/lv/programmas/, lai ātrāk atrastu sev interesējošo programmu.

Norisinājusies Jauno zemnieku kopsapulce

Norisinājusies Jauno zemnieku kopsapulce
2018. gada 26. februāris

Trešdien, 21.februārī LLU Studentu klubā tikās biedrības “Latvijas Jauno zemnieku klubs” biedri, lai ievēlētu 2018.gada valdi, noklausītos revīzijas komisijas ziņojumu, apstiprinātu iepriekšējā un šī gada pārskatu, un kopīgi dalītos ar idejām par biedrības šī gada prioritātēm un jauno lauksaimnieku nākotni.

Iepriekšējā sasaukumā valdi vadīja priekšsēdētājs Kārlis Ruks, priekšsēdētāja vietniece bija Lāsma Lapiņa, un valdē darbojās Māris Freimanis, Reinis Lazdāns un Ēriks Bite. Kongresu atklāja valdes priekšsēdētājs Kārlis Ruks uzrunā uzsverot, ka jaunajiem zemniekiem ļoti nozīmīgi ir diskutēt par sev aktuālajiem jautājumiem un sanākt kopā, lai veidotu vienotu un spēcīgu skatījumu par saimniekošanai svarīgiem jautājumiem. Turpinājumā Reinis Lazdāns prezentēja 2017.gadā paveikto un iepazīstināja ar 2018.gada plānu, kā arī  pirmās daļas ievaros Ansis Saliņš iepazīstināja ar revīzijas komisijas ziņojumu par finanšu izlietojumu.  Ar muzikāliem sveicieniem Kongresa dalībniekus priecēja Baložu pilsētas kultūras nama koklētāju ansamblis “Sakta”.

Otrajā Kongresa daļā septiņi izvirzītie valdes kandidāti tika aicināti uz skatuves, lai iepazīstinātu biedrus ar sevi un paustu savu motivāciju darbībai biedrības valdē.  Pēc prezentācijām Ērika Bites vadībā valdes kandidāti stāstīja par savu redzējumu par “Latvijas Jauno zemnieku kluba” attīstību un diskutēja par biedru uzdotiem jautājumiem.  Kulmināciju sasniedza diskusija “Jaunais lauksaimnieks Latvijā” kuru moderēja Kārlis Ruks. Biedri runāja par dažādiem jaunajiem lauksaimniekiem svarīgiem jautājumiem: jauno lauksaimnieku programmu, KLP pēc 2020.gada, atbalsta likmēm, mājokļa iegādes jautājumu, citiem finanšu atbalsta risinājumiem – stipendijām un prakšu vietām, pensijām vecajiem lauksaimniekiem, kuri nodot saimniekošanu jaunajiem, paaudžu nomaiņu, stabilu finanšu līdzekļu pieejamību un citiem jaunajiem lauksaimniekiem būtiskiem jautājumiem.

Noslēgumā tika paziņoti vēlēšanu rezultāti. 2018.gadā biedrības “Latvijas Jauno zemnieku klubs” valdē ar maksimālo balsu skaitu tika ievēlēts jaunais lauksaimnieks Kārlis Ruks no Smiltenes novada, darbu turpinās arī Lāsma Lapiņa no Jēkabpils novada un Māris Freimanis no Dobeles novada. Valdei 2018.gadā  pievienojās jaunais lauksaimnieks no Valkas novada Kristaps Sula un Sandra Eimane no Tukuma novada. Novēlām jaunajam valdei uz sadarbību uz izaugsmi virzītu gadu!

Pateicamies biedriem par aktīvo dalību diskusijās un visiem, kuri iesaistījās vēlēšanās. Pateicamies visiem septiņiem valdes kandidātiem, kuri bija drosmīgi, lai kandidētu un valdi! Vairāk tādu cilvēku un iedvesmotāju kā JŪS!  

Informāciju sagatavoja: Liene Ekša